Strategia Zdrowia Łódzkie - Serwis Strategii Polityki Zdrowotnej

Otwarcie Oddziału Kardiochirurgicznego

30 października br. na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi otwarty został oddział kardiochirurgii. Do tej pory jedynym takim oddziałem w województwie łódzkim była klinika, znajdująca się w strukturach Uniwersytetu Medycznego.

Oddział powstał w ekspresowym tempie. W kwietniu tego roku została wbita pierwsza łopata, a już w październiku zaczęły się odbiory budynku. Inwestycja kosztowała 7 mln zł.

Nowo utworzony oddział będzie współdziałał z istniejącą bazą kardiologiczną szpitala, w skład której wchodzi 50-łóżkowy oddział kardiologiczny. Szpital posiada zaplecze diagnostyczne w postaci Działu Diagnostyki Laboratoryjnej, Zakładu Diagnostyki Obrazowej oraz oddział anastezjologii i intensywnej terapii,  oddział rehabilitacji kardiologicznej i Poradnię Kardiologiczną.

Głównym pomieszczeniem oddziału kardiochirurgii w szpitalu im. „Biegańskiego” jest sala operacyjna. Ściany wyłożono kwasoodporną blachą. Nad stołem operacyjnym zamontowano dwie bezcieniowe lampy LED. Obok jest aparat do znieczulenia z respiratorem i płucoserce.
Przy każdym z sześciu miejsc dla pacjentów w sali pooperacyjnej znajduje się aparatura monitorująca funkcje życiowe.

- Mamy wspaniały, supernowoczesny oddział kardiochirurgiczny w województwie łódzkim - zachwalał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, otwierając go. - To musi się przełożyć na stan zdrowia mieszkańców regionu.

Marszałek zwrócił też uwagę na to, że w najnowszym rankingu dziennika Rzeczpospolita szpital im. Biegańskiego jest najwyżej sklasyfikowanym szpitalem w województwie łódzkim i dwunastym w Polsce.

Utworzenie nowego oddziału kardiochirurgii jest jednym z założeń "Strategii Polityki Zdrowotnej dla Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020":

  • Cel strategiczny 3  Poprawa dostępności usług zdrowotnych;
  • Cel operacyjny 3.2. Rozwój systemu opieki nad pacjentami chorującymi i zagrożonymi zachorowaniem na choroby układu krążenia;

  


Strona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Nasze serwisy

Copyright © 2013
Województwo Łódzkie


27.02.2021 1:40
Strategia eZdrowia Łódzkie - Serwis strategii eZdrowia